İzmir doğumludur. Sorbonne Üniversitesi’nde Sanat Tarihi ve George Washington Üniversitesi’nde İletişim eğitimi gördü.

Yapı Kredi Bankası’nda Sosyal İlişkiler Grup Başkanlığı ve Stratejik Planlama Grubu Üyeliği, ITT Sheraton Corporation’da Halkla İlişkiler Müdürlüğü, Teba Şirketler Grubu’nda Grup İletişim Direktörlüğü görevlerinde bulundu. ODTÜ’de iletişim ve halkla ilişkiler dersleri verdi. Sağlık Bakanlığı, Birleşmiş Milletler ve Dünya Bankası’na iletişim stratejileri alanında danışmanlık yaptı.

New York Achievement Center’da eğitim alarak Uluslarası Danışmanlar ve Terapistler Birliği’nce Hipnoterapist diploması almaya hak kazandı.  Profesyonel yaşamı sürerken İstanbul Bilgi Üniversitesi Psikoloji bölümünü bitirdi. Dubuque Üniversitesi – William J.Hiebert yönetiminde Evlilik ve Aile terapisi ve Londra Metanoia Enstitüsü’nde Transaksiyonel Analiz ileri seviye eğitimlerini tamamladı. Middlesex Üniversitesi’nde Psikoterapi yüksek lisansı yaptı.

Psikoterapist ve eğitim danışmanı olarak çalışmaktadır. Yetişkinlerle, çiftlerle ve gruplarla yürüttüğü terapi seanslarının yanı sıra, 1996 yılından bu yana kendi hazırlayarak verdiği eğitimlerin temelini kişisel gelişim konuları kapsamaktadır. Üyelikleri; TPD (Türk Psikologlar Derneği), ITAA (International Transactional Analysis Association), IACT (International Association of Counselors and Therapists), ACA (American Creativity Association)